مراحل ساخت ساختمان از صفر تا صد

صفر تا صد ساختمان سازی (مراحل ساخت ساختمان با عکس)

این مطلب به کسانی که در حال ساختمان سازی هستند و یا قصد ساخت ساختمان را دارند کمک می کند تا با ذهنیتی سازمان یافته و منسجم درباره‌ی مراحل ساخت ساختمان ، دست به عمل بزنند.در این مقاله با بررسی صفر تا صد ساختمان سازی تمام مراحل ساخت ساختمان با عکس برای شما عزیزان شرح داده ایم.در هر بخش عکس ساختمان سازی در آن مرحله از کار آمده است تا شما مراحل ساخت یک ساختمان را با جزئیات کافی یاد بگیرید.

با توسعه‌ و فنی ‌تر شدن ساختمان سازی در کشور‌های مختلف، تغییر رویکرد  فراوانی نسبت به نحوه‌ی ساخت ساختمان، توسط سازندگان مدنظر قرار گرفته است که اغلب این تغییرات، به دلیل صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های عمرانی صورت گرفته‌اند.

از طرفی صاحبان پروژه‌های عمرانی سعی کرده اند تا به کمک پیشرفت تکنولوژی، از تجهیزات و مصالح با‌کیفیت‌تری نیز استفاده کنند.بنابراین علم روز دنیا در خدمت افزایش بهره‌وری و کیفیت ساخت سازه‌ها قرار گرفته و سازندگان ساختمان نیز با اشتیاق قابل توجهی از این امکانات بهره می‌برند.

پیچیدگی و گستردگی فنون درگیر در صنعت ساختمان، ما را در مجموعه‌ی سهند شیمی، به عنوان شرکتی با سابقه و در عین حال پیشرو در زمینه‌ی تولید مصالح ساختمانی، بر آن داشت تا با ارائه عکس مراحل ساخت ساختمان و عکس ساختمان سازی در این مقاله شما را با مراحل ساخت ساختمان از ابتدا تا انتها آشنا کنیم.

لیست مراحل ساخت ساختمان با عکس (صفر تا صد ساختمان سازی با عکس)

ساخت ساختمان به عنوان محلی برای سکونت یا کار در عموم شهر‌های دنیا، کم و بیش از اصول، قواعد و مراحل مشخصی پیروی می‌کند.به عنوان مثال ساخت «پی» برای یک بنا، غیر قابل چشم پوشی است و نمی توان آن را نادیده گرفت و در همه جا این کار انجام می‌شود.بنابراین وقتی صحبت از مراحل ساخت ساختمان می‌کنیم، منظورمان برشمردن و توضیح چنین مراحل مهم و اجتناب‌ناپذیری است. در ادامه با ما همراه باشید تا تمام مراحل ساختمان سازی با عکس را برای شما شرح دهیم.

چه تعداد همتراز کننده باید استفاده شود

برای سفارش همتراز کاشی کلیک نمایید

1- گود برداری و ساخت پی (فونداسیون)

با توجه به اندازه و نوع ساختمان، می‌بایست کل سطح زمین محل بهره برداری را تا عمق مشخصی خاک برداری کرد. گود برداری برای ساخت پی یا فونداسیون، به منظور تقویت استحکام و بُنیه‌ی ساختمان، انجام می‌شود.

مراحل ساخت ساختمان با عکس : گود برداری و ساخت پی (فونداسیون)

ابعاد پی علاوه بر اندازه‌ی ساختمان، به نوع خاک نیز بستگی دارد. برای ساخت پی، ابتدا باید قالب بندی آن انجام شود. پس از این «بتن مگر» سطح خاکی گودال را می‌پوشاند تا بتن فونداسیون با خاک تماس پیدا نکند و همچنین سطحی صاف برای ادامه‌ی پی سازی ایجاد شود. بعد از این مرحله است که آرماتور بندی و بتن ریزی پی انجام می‌‌شود.

چسب ملات

برای سفارش انواع پودر بندکشی کلیک بفرمایید

2- آرماتور بندی اسکلت ساختمان

آرماتوربندی سیستمی است که از کنار هم قرار گرفتن میلگرد‌های در هم تنیده و بتن به وجود می‌آید. بتن به تنهایی نمی‌تواند تنش‌های کششی ناشی زلزله و سایر ارتعاشات را تحمل کند.

آرماتور بندی اسکلت 
</p data-lazy-srcset=

دیدگاهی در مورد “صفر تا صد ساختمان سازی (مراحل ساخت ساختمان با عکس)

 1. شهبازی گفت:

  عالی استفاده کردیم

 2. ابوالفضل کیا گفت:

  ممنونم خیلی خوب و سازنده بود.
  کیا

 3. جیمز آریا محمدی گفت:

  با سلام و درود فراوان خدمت همه شما!
  واقعاً مطلب مفیدی را نشر کردید و برای مهندسین معماری تازه وارد خیلی مؤثر است!
  با تشکر

 4. جمال پور گفت:

  سلام و درود مطلبتون عالی بود این آموزش صفر تا صد ساختمان سازی برای کارآموزان رشته های عمران خیلی میتونه مفید باشه. مرسی

 5. عباس گفت:

  با سلام ببخشید تو مراحل ساخت ساختمان کاربرد اسکلت فلزی مقاوم تر است یا سازه های بتونی؟

  1. Mahdi Rajaby گفت:

   بدون شک بتنی

  2. مریم گفت:

   سازه های بتنی

نظرات بسته شده اند

سبد خرید