سوالات متداول

سوال و جواب پرتکرار

سوال : میزان مصرف پودر بندکشی در هر متر مربع چند کیلو است؟

پاسخ : به طور کلی میزان مصرف پودر بندکشی به عواملی همچون ابعاد کاشی و سرامیک ، عرض بند کشی ، عمق بند کشی و مساحت کار بستگی دارد و از طریق رابطه ی زیر محاسبه می شود:

فرمول

                                                                   مساحت کار × K= X A: طول کاشی       B: عرض کاشی    C: عرض بندکشی    D: عمق بندکشی K: کیلوگرم پودر لازم

سوال : میزان مصرف چسب کاشی و نحوه استفاده به چه صورت است؟

پاسخ: چسب کاشی پودری سهند شیمی در بسته بندی 20 کیلوگرمی می باشد که برای پوشش 5 متر مربع سطح می باشد. به طور کلی به ازای هر متر مربع سطح صاف و عاری از کرم خوردگی و پوسیدگی ، 4 کیلو گرم پودر چسب کاشی لازم است. برای استفاده از چسب کاشی پودری ، ابتدا 5 لیتر آب را در ظرفی تمیز ریخته و همزمان با مخلوط کردن آن پودر چسب کاشی را به آن اضافه می کنیم. هم زدن مخلوط را تا زمانی که مخلوط همگنی به دست آید ادامه می دهیم. سپس 5 دقیقه به مخلوط استراحت می دهیم و مجددا 10 دقیقه هم زدن را ادامه می دهیم. پس از آن با استفاده از ماله ی دندانه دار و با ایجاد شیارهای موازی چسب را روی سطح مورد نظر اعمال می کنیم و حد اکثر در مدت زمان 20 دقیقه کاشی را نصب می نماییم. توجه : پس از اختلاط چسب پودری با آب ، ملات حداکثر در مدت زمان یک ساعت استفاده شود.

سوال : آیا پودربندکشی آبگریز ، خاصیت آب بندی دارد؟

پاسخ : پودر بند کشی آبگریز سهند شیمی با خاصیت آبگریزی و جذب آب کاهش یافته می باشد. این محصول از افزودنی های آبگریز کننده تشکیل شده که باعث کاهش نفوذ آلودگی ها و آب به ملات می شود. برای افزایش میزان چسبندگی و مقاومت فشاری و همچنین افزایش خاصیت آبگریزی و کاهش جذب آب ، این محصول با رزین تقویت ملات سهند شیمی مخلوط گردد.

سوال : آیا امکان اختلاط چسب کاشی پودری با سیمان و پودرسنگ وجود دارد؟

پاسخ: چسب های کاشی پودری سهند شیمی بر پایه ی سیمان و مواد معدنی و پلیمر و افزودنی های مخصوص می باشد که درصد اختلاط این مواد متناسب با فرمولاسیون سهند شیمی و به میزان اندازه گیری شده می باشد. چنانچه مواد اضافی از جمله پودر سنگ و سیمان سفید به این مخلوط چسب ها اضافه شود ، علاوه بر تغییر و بر هم زدن تناسب مواد و افزودنی ها ، باعث تغییر در عملکرد این مواد شده که کاهش میزان چسبندگی ، کاهش مقاومت و به طور کلی کاهش عملکرد چسب را به همراه دارد. به همین دلیل اکیدا توصیه می شود چسب های پودری سهند شیمی بدون هیچگونه ماده ی افزودنی استفاده گردند.

سوال : آب بند دوجزئی در چه مواردی استفاده می شوند؟

پاسخ: آب بند دو جزیی سهند شیمی دارای 2 جزء A پودری و B مایع (رزین) می باشد و مناسب آب بندی بام ، استخر ، سرویس های بهداشتی ، حمام ، آب نماها ، تصفیه خانه ها و سایر مخازن تحت فشار مثبت هیدرو استاتیکی می باشد.

سوال : چندروز بعد از اجرای آب بند دوجزئی می توان از محل مورد نظر بهره برداری کرد؟

پاسخ : آب بند دو جزیی سهند شیمی دارای قابلیت کارپذیری آسان و قابل اجرا با قلم مو ، فرچه ، کاردک و ماله بوده و به سادگی قابل اجرا می باشد. یعنی پس از اجرای کار ، باید 7 روز به آن زمان استراحت بدهیم و سپس از آن فضای کاربری ، بهره برداری شود و مورد استفاده قرار گیرد.

سوال : آیا چسب بتن خاصیت آب بندی دارد؟

پاسخ : چسب بتن پلیمری سهند شیمی بر پایه ی لاتکس به منظور افزایش چسبندگی بتن و کاهش نفوذ پذیری و آب بند کردن بتن می باشد. از این محصول می توان به عنوان درز گیری ترک ها و درزهای سطوح بتنی استفاده نمود. همچنین می توان برای مسدود کردن منافذ ورود آب در بام ها و تراس یا هر مقطعی که در معرض آب می باشد استفاده نمود.

سوال : برای آب بندی بتن چه میزان چسب بتن می توان به بتن اضافه کرد؟

پاسخ : میزان مصرف چسب بتن به کاربری محل مورد استفاده و عملکرد آن و سطح کار بستگی دارد. اما به طور کلی برای آب بند کردن بتن ، افزایش مقاومت فشاری و کششی بتن ، مقاومت در برابر یخ زدگی و جلوگیری از ترک خوردن و تبله شدن بتن ، بین 5 تا 20 درصد وزن سیمان موجود در بتن ، به آن چسب بتن پلیمری سهند شیمی اضافه می شود.

سوال : تفاوت چسب کاشی پودری و خمیری چیست؟

پاسخ : چسب کاشی خمیری بدلیل فعال شدن ترکیبات شیمیایی آن،  مدت ماندگاری کمتری نسبت به نوع پودری دارد. همچنین برای هرمتر مربع سطح و چسباندن یک متر مربع کاشی با چسب خمیری معمولا بین 5 تا 7 کیلوگرم چسب لازم است. اما برای همین متراژ کاشی، حدود 3 تا 5 کیلوگرم چسب پودری کفایت می کند. چسب پودری به لحاظ قیمتی از چسب خمیری با کیفیت مشابه ارزان تر است. چسب پودری بدلیل وجود پلیمر ها پس از خشک شدن در برابر رطوبت مقاوم می شوند. اما چسب های خمیری در  مجاورت رطوبت این خاصیت را نداشته و پس از مدتی باعث ایجاد بوی نامطبوع در فضای کاربری می شود.